Kurs Dolara Amerykańskiego wykres

Średni kurs waluty z ostatniego dnia notowania:

Powyższy wykres kursu Dolara przedstawia stosunek USD do PLN za ostatnie 4 tygodnie notowania waluty Dolara według kursu NBP. Wykres waluty oraz notowania kursu Dolara widoczne powyżej to uśrednione dane z dnia notowania.

O walucie Dolar Amerykański

Dolar Amerykański jest obowiązującą walutą w krajach Stanów Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Marianów Północnych, Palau, Wysp Marshalla, Panamy, Ekwadoru (od 2000), Salwadoru (od 2001), Timoru Wschodniego, Zimbabwe (od 2009) oraz Bonaire, Saby i Sint Eustatius.

Makulatura pod Dolara Amerykańskiego składa się z bawełny i lnu w stosunku 75% do 25% oraz kilku innych składników, o których informacje są ściśle tajne. Do mieszanki papieru dodawane są niebieskie i czerwone nitki, zadaniem których jest utrudnienie i uniemożliwienie procesu podrobienia banknotu. Średnia żywotność banknotu zależna jest od nominału: setka utrzymuje się w obiegu przez około 9 lat, a dwudziestka 4.

To ile miliardów dolarów ma znajdować się w obiegu zależne jest od FED (Rezerwy Federalnej), która zbiera się 8 razy w roku i wydaje decyzje zwiększając lub zmniejszając ilość Dolara amerykańskiego na rynku.

Nazwa Dolar wzięła swoje początki z nazwy Talar. Symbolem waluty jest $. Jeden dolar to sto centów.