Kurs Rubla Rosyjskiego wykres

Średni kurs waluty z ostatniego dnia notowania:

Rubel jest prawną jednostka monetarną Federacji Rosyjskiej. Walutą tą płacą także mieszkańcy Abchazji, Osetii Południowej oraz w Doniecku i Ługańska. Rubel dzieli się na 100 kopiejek.

Historia rubla rosyjskiego

Nazwa Rubel według jednej z wersji pochodzi od rosyjskiego czasownika рубить (rubiť) – odcinać – w domyśle od sztuki srebra. Kurs rubla rosyjskiego był przez dziesięciolecia ustalany odgórnie przez Centralny Bank Rosji. Dopiero od lipca 2006 roku kurs rosyjskiej waluty został uwolniony i ustalany jest zgodnie z prawami rynku.

Kurs Rubla Rosyjskiego

Współpraca między polskimi a rosyjskimi przedsiębiorcami układa się bardzo różnie. Jest to związane nie tylko z prawami rynku, ale przede wszystkim z polityką prowadzoną między naszymi państwami. Dla inwestorów bardzo istotny jest kurs rubla NBP. Przedsiębiorcy zajmujący się importem i eksportem często biorą pod uwagę także kurs rubla do dolara oraz kurs rubla do euro.

Kurs Rubla kupno i sprzedaż

Od kilku lat między Rosją a krajami Unii Europejskiej jest napięta sytuacja polityczna, która ma wpływ nie tylko na stosunki między państwami ale również na ich gospodarkę. Wzajemnie nakładane na siebie embarga utrudniają znacząco współpracę przedsiębiorcom z obu stron granicy. Pomimo nienajlepszych stosunków politycznych wielu Rosjan odwiedza Polskę w celach handlowych. Polska jest dla nich bardzo atrakcyjna przede wszystkim ze względu na fakt, że dostępnych jest tu wiele towarów, które są deficytowe w Federacji Rosyjskiej. Tym samym zarówno dla Rosjan jak i dla Polaków, zwłaszcza tych mieszkających na wschodzie naszego kraju, bardzo ważny jest kurs rubla do złotówki.

Turystyka

O ile Rosjanie coraz chętniej odwiedzają Polskę w celach handlowych o tyle Polacy chętnie odwiedzają kurorty Rosyjskie. Państwo to znane jest z cudownych zabytków Moskwy ale także z pięknych miejscowości turystycznych. Doskonałym tego przykładem jest olimpijskie Soczi, które stało się jednym z najczęściej odwiedzanych miast Rosyjskich. Każdy turysta który odwiedza Federację Rosyjską powinien mieć w kieszeni nie tylko walutę polską czy europejską ale przede wszystkim rosyjską.