Audyt prawny – dla kogo?

autor: calculators.pl

Jesteś osobą odpowiedzialną za prowadzenie przedsiębiorstwa? Myślisz nad wprowadzeniem zmian w jego funkcjonowaniu lub chcesz nabyć dodatkowe udziały? A może po prostu zastanawiasz się nad wnikliwą analizą swojej działalności? Skorzystaj z usługi profesjonalnego audytu prawnego!

Audyt prawny – dla kogo?

Czym jest audyt prawny?

Aby przedsiębiorstwo mogło prężnie, a przy tym w pełni legalnie się rozwijać, konieczne jest przestrzeganie podczas codziennych działań obowiązujących przepisów prawa w zakresie zatrudniania pracowników, zawierania umów czy świadczenia usług. O ile ambitny i rozsądny przedsiębiorca dąży do tego, by zachowywać wytyczone przez prawo zasady, to i tak niekiedy w tej sferze pojawiają się błędy. Mogą być one wynikiem niewystarczającej znajomości przepisów lub ich nieprawidłowego interpretowania. Trudno natomiast wyeliminować pomyłki i niedopatrzenia, kiedy po prostu się o nich nie wie.

Aby w porę je wykryć, kancelaria prawna, z którą nawiąże współpracę dana firma, wykonuje audyt prawny. To staranne i kompleksowe badanie stanu rzeczywistego przedsiębiorstwa, całościowe lub przeprowadzane tylko w konkretnych obszarach. Co więcej, tego typu analiza pozwala wykryć ewentualne ryzyko związane z nieprawidłowym prowadzeniem spraw spółki i z góry przestrzec przed możliwymi błędami. To szansa na uniknięcie problemów wynikających ze złego interpretowania i stosowania prawa, co skutkować może przykrymi konsekwencjami, jak na przykład kara finansowa nałożona na przedsiębiorstwo.

Kiedy warto przeprowadzić audyt prawny?

Chcesz zyskać dodatkową ochronę prawną dla swojego przedsiębiorstwa, a może wprowadzić zmiany w polityce jej działalności? W takich sytuacjach zaleca się przeprowadzić wcześniej kompleksowy audyt prawny, który zbada i oceni stan Twojej firmy. To wskazane działanie również wtedy, gdy zamierzasz poszukać opłacalnych rozwiązań w zakresie wydajności swojego biznesu. Szereg korzyści, które zyskujesz, wykonując audyt prawny, powoduje, że to bardzo często zamawiana usługa, świadczona zwykle na zasadach outsourcingu.

Data publikacji: 2022-12-13 09:01:41