Kryptowalutowa giełda jako platforma dla Initial Coin Offerings (ICOs)

autor: exmo.com

Choć IPO to zjawisko powszechnie znane inwestorom, czekającym na debiuty giełdowe, Initial Coin Offerings stanowią ciekawą nowość, związaną z powstaniem nowych kryptowalut. Czym dokładnie jest ICO i gdzie możemy inwestować w takie nowości?

Kryptowalutowa giełda jako platforma dla Initial Coin Offerings (ICOs)

Initial Coin Offering - podstawowe informacje

Giełdy kryptowalutowe, takie jak exmo polska to zdecydowanie najlepsze miejsce na to, by inwestować swoje środki finansowe w alternatywne aktywa, takie jak kryptowaluty. Od dawna już wiadomo, że jest to rynek zyskujący coraz większą popularność zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, a obecna wycena najpopularniejszych kryptowalut jest dostępna pod adresem https://coinmarketcap.com/pl/.

To jednak, co wydaje się niezwykle interesującym i nowym zjawiskiem na rynku kryptowalut to Initial Coin Offering. To tak zwana pierwsza publiczna oferta aktywów kryptowalutowych, która stanowi nic innego, jak odpowiednik debiutu giełdowego danej spółki rozpoczynającej notowanie na giełdzie. Podczas ICO generowane są zupełnie nowe tokeny, które mogą zostać sprzedane zainteresowanym inwestorom. Zebrany kapitał może służyć rozbudowie projektu, który w przyszłości może okazać się sukcesem tak dużym, jak największe kryptowaluty na świecie.

Czy ICO to dobry sposób na inwestycje w kryptowaluty?

Initial Coin Offerings przez wielu inwestorów może stanowić główną bazę do strategii inwestycyjnej. W końcu nie od dzisiaj wiemy, że inwestorzy skupiający się na tradycyjnych instrumentach finansowych z zapartym tchem wyczekują nowych debiutów w nadziei na szybkie pomnożenie kapitału.

Czy w przypadku ICO jest tak samo? To w dużej mierze zależy od potencjału nowego projektu. Niewątpliwie na korzyść należy zaliczyć mały kapitał niezbędny do uczestnictwa w ICO. Z reguły nowe kryptowaluty są relatywnie tanie i istnieje prawdopodobieństwo, że z czasem ich wartość będzie wzrastać, a co za tym idzie, i my będziemy w stanie zwiększyć wartość swojej inwestycji. Oczywiście nie można traktować tego jak reguły. Jeśli koncepcja nowej monety będzie nietrafiona, inwestycja nie pójdzie po naszej myśli, jednak bazując na danych historycznych, takich jak waluta dostępna pod adresem https://exmo.com/pl/buy-dogecoin, inwestor może liczyć na długoterminowy zysk z takiej inwestycji.

Gdzie szukać ICO?

To, co często interesuje inwestorów to czas debiutu nowych kryptowalut. Ich ilość najczęściej jest mocno ograniczona, co sprawia, że sprawdza się zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Dlatego inwestorzy zainteresowani koncepcją inwestowania na bazie ICO mogą na bieżąco śledzić https://coinmarketcap.com/pl/ico-calendar/, gdzie podane są wszystkie najświeższe dane o dacie debiutu nowych kryptowalut.


Pamiętajmy jednak, by nie inwestować ślepo w każdy nowy instrument. Chłodna analiza, koncepcja projektu, jego mocne i słabe strony - to kwestie, które bezwzględnie należy przeanalizować, zanim zdecydujemy się zainwestować swoje oszczędności w zupełnie nowy, jeszcze nieznany projekt. Jeśli jednak nasza ocena okaże się trafna, być może będziemy cieszyć się wartościowym nabytkiem w naszym portfelu kryptowalutowym.

Data publikacji: 2023-07-05 09:01:41