Ceny paliw to już Koszmar? Gdzie tankować taniej i czy to możliwe?

autor: calculators.pl

Benzyna i ropa kosztuje aktualnie powyżej 6 zł za litr. Cena gazu także odstrasza większość kierowców. Czy jest jakiś sposób by tankować taniej? Czy cena za paliwo, którą widzimy może być jeszcze wyższa?

Ceny paliw to już Koszmar? Gdzie tankować taniej i czy to możliwe?

Jak się okazuje nie na każdej stacji benzynowej ceny przebiły psychologiczną barierę. Jest pewna stacja w Warszawie, gdzie paliwo nadal jest dostępne poniżej 6 zł. Gdzie? Stacja należąca do Centrum Obsługi Administracji Rządowej przy ul. Powsińskiej. Dlaczego akurat na tej stacji ceny paliwa są nawet 10 groszy mniejsze, niż na innych komercyjnych stacjach pozostawiamy do oceny już czytelnikom. 

To co jest najważniejsze to fakt, że z tej stacji może skorzystać każdy przeciętny zjadacz chleba, a nie jakby się zdawało po nazwie, samochody należące do administracji państwowej. Różnica między COAR, a komercyjnymi stacjami typu Orlen czy BP jest taka, że nie kupimy tam jakiś specjalnych przekąsek czy innych dostępnych znanych i popularnych dodatków.

Czy rząd zamierza walczyć z cenami paliw?

Nie ma jeszcze jakiegoś oficjalnego stanowiska, ale frustracja zaczyna wzbierać. Od kilku miesiącu w kraju słychać głównie jeden temat – drożyzna. Drożeje wszystko, nie tylko benzyna, więc być może niebawem będziemy świadkami interwencji rządowej w tej sprawie. Przykład idzie z zachodu, we Francji może zostać wprowadzone wsparcie da najbiedniejszych, a jak wiadomo, aktualny polski rząd bardzo mocno programami socjalnymi stoi, więc i może w tej kwestii pojawić się jakaś regulacja.

Aktualnie posiadacze karty dużej rodziny, mogą liczyć na zniżki na paliwie, nawet 8 gr. na litrze, a tankując przy ul. Powsińskiej będzie to już w sumie groszy 18 mniej. 


Data publikacji: 2021-10-20 22:09:41